Velikonoce byly vždy oslavou jara a nového života. Ať je slavíte jako křesťanský svátek, držíte se spíše pohanských tradic nebo si chcete Velikonoce prostě užít po svém, máme pro vás spoustu tipů, jak si tyto dny lépe vychutnat pomocí báječných dekorací.
Různorodé využití vám nabízí stuhy s velikonočními motivy. Uvažte je na pomlázku, dolaďte s nimi ozdobnou vazbu nebo květináč s osením. Do oken nebo na venkovní keřík si můžete zavěsit oblíbená velikonoční vajíčka. Sami si vyrobte originální dekorace ve tvaru vejce pomocí polystyrenových polotovarů, které vám nabízíme v několika druzích.
Jarní stůl dozdobte pomocí barevných variant organzy či saténu, peříček a mnoha dalších dekoračních předmětů.
Přejeme vám, ať se Velikonce vydaří přesně podle vašich představ.
Velikonoce mají rozličný původ i význam. Pro křesťany jsou však nejvýznamnějším svátkem v liturgickém roce, odvozovaném od "velké noci" ze soboty na neděli, kdy došlo k zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Velikonoční svátky mají svůj předobraz v staroslovanském svátku jarní rovnodennosti, po němž nastává čas znovuzrození přírody po zimním období spánku. Křesťanským Velikonocům je blízký i židovský svátek pesach.
Velikonoční tradice jsou nesmírně bohaté a různorodé. Avšak mají několik společných rysů. Jsou oslavou jara, probouzení přírody, zrodem nového života. Nejtypičtější jarní tradicí je úklid domovů, vyhánění zlých sil ze stavení a velikonoční výzdoba, pak nesmí chybět koledníci a pomlázka, výprask dívek a žen odměněný dobrotami a kraslicemi.
Datum Velikonoc se odvozuje od prvního úplňku po jarní rovnodennosti. Po dlouhé zimě potřebujeme domovy rozzářit jarními barvami - především bílou, žlutou a zelenou. Bílá barva znamená ve velikonoční symbolice čistotu a nový život. Žlutá, zelená a další zářivé barvy jsou symbolem probouzení jarní přírody.
Ať již se budete při výzdobě držet tradičními barvami nebo se inspirujete módními trendy, prožijte Velikonoce příjemně a spokojeně.